Blog 2016 - część II

23.12

Zdjęcie autorstwa Starszego Brata!!

Chłopcy bardzo się za sobą stęsknili, ponieważ Krzysia dopadła wczoraj w szkole jelitówka i został na noc i większość dzisiejszego dnia przygarnięty przez dziadków. Tłumaczę Adasiowi wczoraj, zapytana "O której wróci Krzyś?", że brat zachorował na brzuszek, jest bardzo chory, nie wróci. A Adaś drżącym głosikiem: "Nigdy?!"

Jak widać stałe obcowanie z kwestiami ostatecznymi sprawia, że nawet dzieci mają od razu dramatyczne skojarzenia...

A chłopcy kochają się na zabój i obiektyw to widzi!

 

11.11 

Jazda konna: awers i rewers :)

Mimo coraz chłodniejszej pogody Adaś nadal co tydzień dzielnie wykonuje ćwiczenia wzmacniające i rozciągające mięśnie w leśnej scenerii, na anielsko cierpliwym Monecie!

 

Tych bardziej spektakularnych ćwiczeń na zdjęciach nie mamy ponieważ mama-fotograf truchta wtedy koło Moneta i asekuruje Adasia.

     

 

3.11 

Braterska miłość epizod 11 i 3/4 :)

Adaś na ostatniej wizycie w IMiD dostał antybiotyk Sumamed (azytromycyna), 3x w tygodniu, do wiosny. Działanie przeciwzapalne makrolidów ma zmniejszyć liczbę zaostrzeń, których w zeszłym roku było pięć (każde wymagało leczenia antybiotykiem). Okres zachorowań jest dla nas szczególnym wyzwaniem, unikamy miejsc publicznych, a atrakcje towarzyskie zapewnia Adasiowi starszy brat.

Zatem oby do wiosny!!

Przy okazji piękna historia: laleczka pomiędzy chłopcami to Filipek Krzysia. Krzyś dostał go kiedy byłam w ciąży z Adasiem w ramach przygotowań do bycia starszym bratem... a rzeczywistość przeszła oczekiwania. Niespełna 3-letni Krzyś szedł spać z bobaskiem pod kołderką, a potem wołał w środku nocy 'Mamoooooo! Bobasek mi się odkrył!' Nie wiadomo było czy chwalić czy ganić... Fifi jest ukochanym podopiecznym Krzysia, jest przebierany stosownie do pogody i sytuacji, przykrywany, sadzany na kolanach podczas oglądania telewizji. Krzyś kiedyś zapytany kim by chciał być kiedy dorośnie odpowiedział "Ja to bym chciał być takim zwykłym tatą!"... 

 

24.09 

Dla Adasia ćwiczenia na koniu to nie tylko przyjemność, ale też wzmacnianie i rozciąganie mięśni brzucha i klatki piersiowej, co jest istotnym elementem rehabilitacji oddechowej.

Dziś Adasiowi pomagał Monet.

 

18.09 

Adaś samodzielnie łyka kapsułki Kreonu!!!

To dla Adasia wielki skok, nareszcie kapsułki dojelitowe będą odpowiednio przyjmowane, zamiast wysypywania ich zawartości (granulek-mikrosfer zawierających enzymy trawienne) na mus jabłkowy.

https://www.youtube.com/watch?v=lxTdPdSrE00&feature=youtu.be

https://youtu.be/t7rzOxVLiRQ

 

15.09 

"A tych wagonów jest ze czterdzieści....!" Następnie Adaś policzył. Równo 40!!!

 

11.09

Wczoraj mukorodzice wzięli udział w warsztatach inhalacyjnych w Dziekanowie Leśnym. Urzekło nas piękno terenu szpitala, gdzie wkrótce mieścić się będzie nowy ośrodek leczenia mukowiscydozy (prowadzony przez warszawski IMiD).

Dzięki cennym informacjom przekazanym na warsztatach zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą możemy usprawnić fizjoterapię oddechową Adasia i skuteczniej utrzymać jego płuca w dobrym stanie.

 

 

30.08

Przedwczoraj dzielny budowniczy na plaży, dziś diagnoza zapalenie oskrzeli i 10 dni Sumamedu... Nie lubimy muko :(

    

 

10.08

Sierpień Adaś i Krzyś spędzają tradycyjnie nad morzem. Adaś z powodu kaszlu ma przepisany Bactrim na 3 tygodnie. Podczas pobytu w Sarbinowie odwiedziliśmy Ogrody w Dobrzycy, port kutrów w Unieściu i wiele innych ulubionych miejsc.

 

 

Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej przedstawia film pt. "Adaś Kierowcą"!