Blog 2018 - Co nowego u nas?

 

01.09

"Biegnę by pomóc bratu" 
Nasz kochany Krzyś po raz drugi weźmie udział w Biegu po Oddech!

https://www.facebook.com/events/1675530922485854/?ti=cl 

Bieg zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą, któremu przewodniczy - pełniąc tę funkcję społecznie - Tata Adasia.

 

 

 

22.08

Kochamy morze! Szczęście Adasia z zabawy na plaży w Jantarze - bezcenne!  

Oby tylko apetyt i trawienie dopisywało równie dobrze jak pogoda....

 

 

16.06 / 14.07

Dziecko przewlekle / nieuleczalnie chore niesie na swoich barkach wielki ciężar... To normalne dziecko, które znalazło się w nienormalnej sytuacji. I za ten trud trzeba je wynagradzać, zapewniając piękne, pełne wrażeń życie. Nie powinien je otaczać pełen namaszczenia smutek czy cierpiętnictwo. Tak więc oto:  wielką pasją Adasia są samochody (zbiera autka i obrazki z gum Turbo, czyta książki o autach i gazety motoryzacyjne) i jazda na gokartach!!

Na zdjęciach poniżej przed treningiem na torze Słomczyn...

 

... oraz Modlin (14.07) - mokry tor!

  

 

17.05

Dziekanów Leśny - za nami spirometria, oscylometria i bodypletyzmografia 

Ostatnia nazwa "pokonała" nawet mamę-językoznawcę! 

  

 

10.05

Dzielny podróżnik wrócił właśnie z trzydniowego Zielonego Przedszkola w Białowieży! Tata dojechał incognito pociągiem żeby robić dwa razy dziennie inhalacje i fizjoterapię. Adaś mówi, że było wspaniale, chociaż "tak tęskniłem za Tobą Mamo, że aż mi się woda w oczach pojawiła"!

  

 

20.04

Grunge is ALIVE, people!
Adaś, słysząc, że na jutro zaplanowane są wiosenne postrzyżyny:
"Mamo, ale ja chce mieć długą grzywkę, tak jak panowie z Nirvany!"
Dodam, że Adaś Nirvanę śpiewa z pamięci i robi przy tym fantastyczną "air guitar" i perkusję 

Kocham!! 


 

02.04

Cześć morze! Stęskniłem się za Tobą!! Na wiosnę dobrze jest wrócić do naszego Sarbinowa.


 

17.03

Dzielny Adaś spędził samodzielną noc w przedszkolu na "nocowankach"! 

Na początku maja planowany jest pięciodniowy wyjazd na zielone przedszkole - Adasiowi będzie towarzyszył Tata z uwagi na konieczność wykonywania 3x dziennie fizjoterapii. Niestety wszystkie ewentualne wycieczki szkolne czy obozy będą wymagać asysty rodzica i wzięcia dużej ilości sprzętu i leków. O samodzielności będzie można pewnie mówić za 8-10 lat, a nawet wtedy zawsze Adaś będzie musiał zabierać ze sobą sprężarki, nebulizatory, wyparzacz, leki. Mam nadzieję, że mimo tego będzie czerpał z życia to co najlepsze!

  

 
 

21.01

Adaś pod nadzorem instruktora dzielnie zdobywał nowe umiejętności narciarskie w Białce Tatrzańskiej. Wysiłek fizyczny pomaga budować masę mięśniową i wydolność oddechową, jest zatem bardzo wskazany dla chorych na muko. 

Ponieważ Mama musiała zostać w pracy, dodatkowe brawa należą się Tacie, który podjął się samodzielnego wyjazdu zimowego  

  

 

 

07.01

Chwalę się  Mój muko-Tata połączył swoją prywatną pasję z działalnością charytatywną, w wyniku czego odbył się I Charytatywny Turniej Szachowy "Szachiści dla Chorych na Mukowiscydozę". Wysoką rangę nadał wydarzeniu patronat prezesa PZSzachu oraz udział znakomitych szachistów, w tym m.in. Moniki Soćko, jedynej polskiej szachistki posiadającej męski tytuł arcymistrza (GM). 


Dzięki wspaniałym sponsorom i wolontariuszom całość przychodu z imprezy została przeznaczona na pomoc chorym. Wszystko wskazuje na to, że turniej będzie odbywać się cyklicznie. W załączeniu relacja z wydarzenia autorstwa m.in. dyrektora turnieju czyli Taty  

http://infoszach.pl/2018/01/20/i-charytatywny-turniej-szachowy-szachisci-dla-chorych-na-mukowiscydoze/

 

Link do wydarzenia na FB:

https://www.facebook.com/events/1749044312057544/

 

Sam również jestem szachistą juniorem - posiadam piątą kategorię szachową i jestem wpisany do ogólnopolskiego rejestru szachistów!